Traktor

"Todle my CHLAPI máme v krvi..."

Hejtman Jihomoravského kraje nám udělil záštitu pro rok 2019

záštita hejtman Jihomoravského kraje logo JM kraje

Plakát na TraktorŠOU

Plakát Traktoršou 2019

Mediální partner

Rádio Čas

Pravidla

PRAVIDLA SOUTĚŽÍ NA TRAKTORŠOU BOROVNÍK:

(Soutěží se mohou zúčastnit stroje tovární výroby.)

 

Přetáhnutí stroje:

 

Nejsilnější traktor ve své kategorii, rozděleno na skupiny podle koní (0-52, 53-78, 78 a více HP). 0-52HP tahají traktor Zetor 6211, 53-77 HP tahají traktor Case nebo New Holland, 78 a více HP tahají kamión Scania. Každý řidič může zvolit, že opustí svou kategorii a bude táhnout těžší stroj než má, ale lehčí stroj táhnout nemůže. Čas se započítává pouze z jedné jízdy. Měří se čas na daném úseku tratě. Nedokončení jízdy nebo vybočení z tratě znamená diskvalifikaci.

 

Slalom:

 

Trasa překážek tvoří slalom. Překážky lze projíždět v libovolném pořadí. Určený je pouze start a cíl. Soutěžící musí zdolat všechny překážky. Soutěží každý se svým traktorem. Měří se čas od startu do cíle. Při dotyku překážky jsou přičteny k celkovému času 2 vteřiny za každý dotyk. Nedokončení jízdy nebo vybočení z tratě znamená diskvalifikaci.

 

Slalomová jízda s vlekem:

 

Trasa překážek tvoří slalom. Soutěží každý se svým traktorem a přistaveným vlekem. Soutěžící musí zdolat všechny překážky a poté zacouvat s vlekem do vymezeného stanoviště. Měří se čas od startu do cíle. Při dotyku překážky jsou přičteny k celkovému času 2 vteřiny za každý dotyk. Nedokončení jízdy nebo vybočení z tratě znamená diskvalifikaci.

 

Jízda zručnosti:

 

Soutěžící se řadí na startu, startuje se dle pokynů startéra. Součástí jízdy zručnosti je slalom – viz. pravidla slalom, dále soutěžící musí překonat bahnitý terén (neplatí pro jednoosé stroje), přejezd přes navýšený terén, přejezd přes klády a po trase pokračuje k cíli. Nedokončení jízdy nebo vybočení z tratě znamená diskvalifikaci.

 

 

 

Účast v soutěžích není povinná, záleží na uvážení každého účastníka TraktorŠou.

Pořadatel TraktorŠou si vyhrazuje právo na změnu pravidel soutěží.

Podání protestu je možné u pořadatele TraktorŠou na tel. 604 860 289 po složení kauce 500kč. V případě neuznání protestu kauce propadá pořadateli.